6 nezaboravnih utakmica 1/16 finala Lige Šampiona! (FOTO+VIDEO)

Liga Šampiona se vraća večeras utakmicama 1/16 finala, a mi Vas podsećamo na utakmice koje su obeležile ovo takmičenje, a igrale su se baš u ovoj fazi takmičenja.

6. Čelsi 5-4 Barselona, 2004/05
Vratićemo se u sezonu 2004/2005 i podsetiti se briljante pobede Plavaca nad Barselonom. Posle prve utakmice na Kamp Nou trener Čelsija Žoze Murinjo optužio je svog kolegu Franka Rajkarda da je na poluvremenu utakmice ušao u sudijsku svlačionicu i vršio pritisak na sudiju Andresa Friska. Sa puno naboja u revanšu Čelsi je za samo 19 minuta stekao tri gola prednosti, ali je Barca do poluvremena smanjila na 3:2, a drugi gol Ronaldinja je ušao u istoriju Lige Šampiona.

Barselona je imala rezultat koji je zbog gola u gostima vodio u 1/8 finala, ali je u samoj završnici polse korne Džon Teri glavom zatresao mrežu i poslao Čelsi u sledeću rundu! Ove sezone sudbina je ponovo nameračila ove rivale jedno na drugo, pa nam ostaje da se nadamo da ćemo videti bar deo magije iz prošlosti.

5. Mančester Junajted 2-3 Porto, 2003/04
Dvomeč koji je lansirao u fudbalsku orbitu Žozea Murinja! Beni Mekarti je sa dva pogodtka u prvom duelu doneo Portu prednost od 2:1 pred revanš ma Old Trafordu. Pol Skols je u 31 minutu doveo Junajted u vođstvo i činilo se da će se slavni klub provuči zbog gola u gostima. Ipak, u 90.minutu sjajnim slobodnim udarcem Kostinja je utišao teatar snova i poslao Porto u narednu fazu takmičenja. Kasnije svi znamo, Porto je došao do finala u kome je sa 3:0 porazio Monako i popeo se na krov Evrope!

4. Bajern Minhen 3-3 Inter, 2010/11 (Inter pobeđuje zbog pravila gol u gostima)

U reprizi finala iz prethodne sezone koje je Inter dobio rezultatom 2:0, Bajern je pobedom na San Siru od 0:1 otvorio sebi vrata 1/8 finala, ali se sa tim  nisu složili Neroazuri. Inter je u revansu uspeo da pobedi Bajern na Alijans Areni 2:3 i zbog pravila gola u gostima prođe dalje.

3. Mančester Siti 6-6 Monako, 2016/17 (Monako pobeđuje zbog pravila gola u gostima)

Ko bi danas mogao da kaže da se ovo dogodilo pre samo godinu dana?!
Izabranici Pepa Gvardiole slavili su u prvoj utakmici na Etihadu sa 5:3 i sa dva gola prednosti prilično rasterećeno otišli na revanš u Kneževinu. Tamo ih je sačekalo iznenađenje, silno motivisani domaćin, koji je uspeo da pobedi znatno skupljeg rivala i sa 3:1 ukupno 6:6 eliminiše jednog od favorita za osvajanje takmičenja, a u vrh evropskog fudbala lansira supertalentovanog Kilijana Mbapea.

2. Bajern Minhen 12 – 1 Sporting, 2008/09
Najveća pobeda u istoriji dvomeča Lige Šampiona! Bajern je u potpunosti razmonirao Sporting u oba duela o čemu svedoči i podatak da čak sedam strelaca postiglo ovih dvanaest pogodaka za šamiona Nemačke.

1. Barselona 6-5 PSŽ, 2016/17
Dva spektakularna duela, dve spektakularne ekipe.
Posle 4:0 na Parku prinčeva, delovalo je da je sve gotovo. Svi znaju da je Barsa jaka i moćna, ali su malobrojni bili oni koji su verovali u čudo, a čuda se dešavaju. Barsa je uspela da povede 3:0, ali onda Edison Kavani svojim golom stavlja Kamp Nou na „silent“, 3:5! Trebala su Kataloncima tri gola i oni su krenuli po njih. Nejmar je pogodio najpre iz slobodnog udarca, a zatim i iz sumnjivo dosuđenog penala. Falio je jos jedan…Nadoknada od 5 minuta bila je dovoljna da domaći naprave još koju šansu, a onda se nakon centaršuta u kaznenom prostoru gostiju najbolje snašao Serhi Roberto zatresao mrežu za erupciju oduževljenja ljubitelja fudbala širom sveta, jer čak i oni koji su navijali za Parižane nisu mogli da ostanu nemi na magiju.
Kako je Aca Stojanović u prenosu rekao „Ovo je neverovatno, ovo je čudesno, ovo se nikad nije dogodilo!“

Slede novi okržaji, a dueli Barselona – Čelsi, Real Madrid – PSŽ obećavaju mnogo!