Arbitri delili nepravdu u Aleksandrovcu, od navijača Župe ih spašavala policija!

Aleksandrovac- Još jedna bruka fudbala i FSS-a, ovoga puta u prestonici vina, Župi!

Fudbalska utakmica zone “Zapad” istočne Srbije između fudbalskih klubova “Župa” iz Aleksandrovca i “Temnić 1924” iz Varvarina pretvorila se u pravi pravcati skandal, za koji najveće zasluge ima sudijska trojka iz Kruševca koju je predvodio glavni sudija Predrag Godić sa pomoćnicima Bogdanom Sretenovićem i Dušanom Stojanovićem.

Beležimo  32. minut i odličnu šansu domaćina. Ono najgore po goste iz Varvarina sprečio je golman Marković. Naime, prilikom te intervencije Marković je rukom loptu boksovao u trenutku kada se nalazio van svog šesnaesterca, a sudija Godić mu umesto zasluženog crvenog pokazuje samo žuti karton! Usledilo je uzaludno negodovanje fudbalera Župe, odnosno oko 400 domaćih navijača, a rezultat svega bile su prve ali velike tenzije na ovoj utakmici.

DSCN5892

Desetak minuta kasnije posle sjajne akicje fudbalera Temnića i fenomenalnog udarca, Marković je kako Župljani kažu sasvim zasluženo, majstorski, glavom sa desetak metara doneo prednost gostima iz Varvarina.  Ovim rezultatom otišlo se na odmor, a drugo poluvreme bilo je priča za sebe.

Glavna “zvezda” drugog dela susreta bio je upravo već pomenuti arbitar Godić. U 55. minutu susreta pada odluka bez presedana. U šesnaestercu gostiju oboren je napadač Župe. Bio je to grub start sa leđa ali je Godić samo odmahnuo rukom. Nije se čak ni konsultovao sa svojim pomoćnikom koji je situaciju mnogo jasnije video.  Opet su se bunili Župljani, kako ovi na terenu tako i oni na tribinama. Kako to obično biva u fudbalu, sudija uvek ima poslednju reč. Promene odluke nije bilo. Nekoliko minuta kasnije jedan od štopera varvarinaca igra rukom u svom šesnaestercu. Godić i njegov pomoćnik ostaju nemi. Na tribinama nastaje haos i utakmica biva prekinuta. Kako stoji u zvaničnom zapisniku delegata Dragana Simića iz Krušumlije, prekid je usledio zbog pljuvanja i vređanja sudije od strane domaćih navijača. Da se na tribinama nisu pojavili pripadnici MUP-a  policijske stanice Aleksandrovac, situacija bi još više izmakla kontroli. Ovako posle intervencije policije, starsti su se smirile i utakmica biva nastavljena.

DSCN5880

U nastavku susreta već viđene scene. Igrao se 80. minut kada je štoper Župe, Milosavljević izbacio loptu u korner a napadač Temnića pao kao pokošen. Iako se svi slažu da kontakta nije bilo, Godić još jednom deli sve samo ne prvadu. Na nevericu svih prisutnih arbitar iz Kruševca pokazuje na belu tačku! Uspešan izvođač bio je Miletić i gosti su povisili rezultat na 0:2.

Mladi fudbaleri Župe se nisu predavali. Krenuli su sa centra, organizovali nekoliko opasnih napada i u 86. minutu stvorili sjajnu šansu. Iako je napadaču domaćina Sebiću ostalo samo da ćušne loptu u prazan gol, divljačkim startom biva onemogućen od strane defanzivca gostiju. Očigledan jedanaesterac ponovo nije dosuđen.Usledio je kraj na terenu ali ne i na tribinama. Navijači su se dali u poteru a sudije u beg!

DSCN5894

Bura ispred svlačionice!

Stotinak domaćih navijača nije žurilo kućama. Ispred svlačionice sudija proveli su dobar deo popodneva. Bilo je vređanja, pljuvanja, pretnji, ali i priznanja. Posle cela tri sata natezanja, usledila je scena kao iz filma. Policija je službeno vozilo dovezla do samih vrata, a nekoliko policajaca je telom zaštitilo arbitre od sigurnog linča. Dok su ga sprovodili do automobila jedan od pomoćnika gotovo kroz suze priznao je da su bila dva penala za domaćina ali da on to nije smeo sugerisati Godiću. To priznanje su jasno čuli i pripadnici MUP-a.

DSCN5893

Župljani najavljuju žalbu i pitaju koga se to plaši pomoćnik?!

Delegat utakmice Dragan Simić iz Krušumlije u zapisniku je napisao da je utakmica protekla u najboljem mogućem redu. Evidentiran je manji prekid susreta koji je rešen zahvaljujući intervenciji policije, ali katastrofalno suđenje Godića i njegovih pomoćnika se ne pominje. Sve u svemu goste iz Vravarina spasili su arbitri, a arbitre policija. Navijači Župe najavili su protest. Od policije su tražili da hapsi lopove koji sede po savezima, a da štite pokradene ljubitelje fudbala. U znak protesta poslaće pismo najvišim organima fudbala u ovoj zemlji, ali i samom Tomislavu Karadžiću, jer kako kažu „Riba od glave smrdi“.

Vredno pomena je i to da su gostujućim igračima i rukovodstvu odali priznanje za ponašanje na pomenutom susretu. Naročito tokom prekida i „lova“ na sudije.

Izvor: Nezavisne NARODNE NOVINE Rasinskog okruga