Barsa ispratila Čelsi uz stoti gol Mesija!

Fudbaleri Barselone pobedili su Čelsi u revanš meču osmine finala Lige šampiona sa 3:0.

Posle 1:1 u Londonu, Katalonci su sa ukupnih 4:1 ispratili Čelsi. Tri gola, a u sva tri je učestvovao Lionel Mesi proslavivši i svoj jubilej! Tim Antonija Kontea nije bio bez šansi, ali je u ranoj fazi postalo jasno ko je redovni učesnik završne faze Lige šampiona.

Domaći su poveli već u 3. minutu. Kombinacija Suareza i Mesija i Argentinac je iz teške pozicije pogodio. Lopta je prošla kroz noge Kurtoe, 1:0.

U 20. minutu, igrači Barselone ukrali su loptu svom bivšem saigraču Sesku Fabregasu, Mesi je prebacio do Dembelea kroz tri igrača Čelsija, a ovaj dovodi Barsu u vođstvo od 2:0.

Čelsi nije delovao slomljeno koliko to rezultat kaže. Najbolju šansu su imali u 46. minutu kada je Alonso iz slobodnog udarca šutirao i pogodio stativu.

U 63. minutu, ponovo kombinacija Mesija i Suareza. Suarez do Mesija koji potpuno identično kao i kod prvog gola, iz sličnog ugla i ponovo kroz noge Kurtoe, 3:0. Jubilarni 100. pogodak omalenog Argentinca u Ligi šampiona!

Žreb za četvrtfinale Lige šampiona održaće se u petak 16. marta u podne. Gledaćemo tri španska, po dva engleska i italijanska i jedan nemački klub! Real Madrid, Barselona, Sevilja, Liverpul, Mančester Siti, Juventus, Roma i Bajern.