Bez golova u Milanovcu

Crvena zvezda je u drugom kolu Jelen Super lige prvi put gostovala u Gornjem Milanovcu ekipi Metalca. Stadion gotovo popunjen, preko 3500 gledalaca, a atmosfera, kako su u Zvezdi izjavili, prava Evropska! Međutim, ni to nije bilo dovoljno da bi videli neki gol.

Crvena zvezda je u Milanovac doputovala, pa malo je reći, okrnjena. Bez svog zlatnog i najboljeg mladog svetskog golmana na golu, koji je juče učestvovao na žrebu za kvalifikacije za SP 2018. kao i bez većine startnih igrača koji zbog povreda nisu bili u protokolu.

Stadion_FK_Metalac--620x350

Prvo poluvreme je bilo veoma uzbudljivo, ali je završeno bez golova. Naime, već u 3’ Parker je imao šansu da svoj tim dovede do prednosti, ali ne koristi je. Sledi kontra sa druge strane, domaćini imaju dva strašna promašaja u jednom napadu. Prvo je Mladenović snažno šutirao i pogodio je prečku, lopta se odbija u teren, a potom još jednom domaćini promašuju gol. Mnogo faulova pokazuju želju oba tima da trijumfuju na ovom meču. Bilo je prilika na obe strane, ali nijedna dovoljno dobra. U 20’ Ristić pokušava, lopta ide u okvir gola, ali brani golman domaćeg tima. Jedna situacija je ostala sporna u ovom poluvremenu, sviran je ofsajt za Metalac, za koji se čini da ga nije bilo.

image

Drugo poluvreme započelo je dvema promenama za gostujući tim. Marko Petković zamenio je Cvetkovića, a novajlija u redovima Crveno-belih, Izraelac Vered menja Nenada Gavrića. Navijači Crvene zvezde otvaraju drugo poluvreme bakljadom i jasno šalju poruku svojim ljubimcima da žele pobedu.

U 56’ Argentinac Ibanjez iz slobodnog udarca ponovo ozbiljnije preti domaćoj ekipi. Ista situacija se dešava i u 65’, ali rezultat još uvek ostaje 0:0. U 68’ Metalac ima odličnu šansu za pogodak, ali ne koriste je igrači domaćeg tima. Beležimo još jednu priliku za goste u 70’ koju iz teške pozicije nije mogao da iskoristi mladi Luka Jović. U 90’ Ibanjez ponovo šutira iz prekida, Mamadu Mbođ pogađa prečku, ponovo rezultat nepromenjen, a ovo je možda najbolja šansa gostiju na meču. Samo minut posle Metalac pogađa stativu. Na kraju u Milanovcu bez golova.

hqdefault

Iako je možda još rano da se priča o tome, ipak posle ove utakmice je gotovo jasno da Zvezdi trebaju velike promene ako želi da ostane u borbi za titulu ove sezone.