Danas slavi 37.rođendan, a 2006. je nama dao dva, a Meksiku jedan od najlepših golova Mundijala! (VIDEO)

Te 2006. godine na Mundijalu u Nemačkoj današnji slavljenik tadašnji reprezentativac Argentine Maksi Rodrigez imao je 25 godina i bio u naponu snage. Nažalost jedna od žrtvi bila je i naša reprezentacija Srbija i Crna gora koju je u čuvenoj utakmici otvorio sa dva gola u 6. i 11. minutu, a kasnije svi znamo šta se dogodilo.

Ipak, ono što je obeležilo Mundijal tadašnjeg fudbalera madridskog Atletika bio je spektakularan gol u 1/8 finala protiv Meksika. Mučila se do tog meča dominantna Argentina. Posle 1:1 u regularnom delu igre ušlo se u produžetke, a onda je u 98.minutu posle duge akcije i dijagonale Sorina loptu na rogu kaznenog prostora na grudi primio Maksi Rodrigez i sjajnim volej udarcem poslao je suprotan gornji ugao golmana Osvalda koji je paradom samo ulepšao pogodak.