Dinamičan derbi, pobeda Junajteda!

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Liverpul na Old Trafordu sa 2:1 u derbi utakmici 30. kola Premijer lige.

Markus Rašford! Reprezentativac Engleske je još u prvom poluvremenu omogućio Junajtedu mirniju završnicu iskoristivši dva sjajna ispucavanja De Hee od koga su obe akcije započele. Salah nije bio opasan onoliko koliko se očekivalo, a ekipa Žozea Murinja je na kraju svojom prepoznatljivom odbranom uspela da sačuva prednost.

U 14. minutu De Hea je ispucao loptu koju je prihvatio Lukaku, belgijski reprezentativac ju je precizno predao Rašfordu koji je pogodio za 1:0. Izjednačena borba, ali su šanse za Liverpul propustili Mane nakon centaršuta Firmina, Van Dajk nakon kornera koji je izveo Milner.

A onda već viđen scenario. De Hea ponovo pronalazi Lukakua, ovaj do Mate, a lopta završava kod Rašforda koji ponovo savladava Karijusa, 2:0.

Mogao je Junajted do još veće prednosti nakon grešaka Liverpulove odbrane koja se u nekoliko navrata nije proslavila.

Mata se našao potpuno sam i poptuno zaboravljen pred golom Liverpula, pokušao je atraktivno makazicama i bio neprecizan, iako je možda imao vremena da prihvati loptu i pošalje opasniji udarac.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Liverpula prvih 10 minuta. Salah se konačno probudio i igrao opasnije, a očekivano, Murinjo se polako zatvarao i branio prednost stečenu u prvom poluvrmenu.

Sporan trenutak u 55. minutu kada je možda mogao da se svira i penal za Liverpul. Robertson je ubacivao loptu u kazneni prostor, ona je pre Firmina stigla do Valensije koji je ju izakačio levom rukom. Penala nije bilo.

Naizgled bezopasni pokušaj, Mane traži Firmina, ali Baji nespretno raguje i postiže autogol u 66. minutu, Liverpul smanjuje na 2:1.

Junajted se aktivirao i u napadu u završnici utakmice, ali je Liverpul pritiskao i izvodio veliki broj kornera. Naročito je poslednjih šest minuta sudijske nadoknade bilo veoma dramatično. Mirisalo je na gol Liverpula, ali ga ipak nije bilo.

Borba za drugo mesto na tabeli koju je dobio Junajted. Sada imaju 65 poena, pet više od Liverpula koji je na trećem mestu.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Votford, a Junajted gostuje Vest Hemu.