Goleada u Ivanjici, Luković upisao 100. meč u dresu Zvezde

Crvena zvezda je na gostovanju u Ivanjici savladala ekipu Javora 4:2 i tako sačuvala prvu poziciju na tabeli. Golove za Beograđane postigli su Donald, Le Talek, Sikimić i Ristić. U Javoru su precizni bili Karišik i Eliomar. Na stadionu „Kraj Moravice“ Aleksandar Luković upisao je svoj 100 nastup u dresu crveno-belih.

ALEKSANDAR LUKOVIC fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Novog Pazara na stadionu Rajka Mitica, Beograd, 26.09.2015. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Novi Pazar
ALEKSANDAR LUKOVIC

Domaćin je krenuo agresivno i na početku kontrolisao meč, a prva ozbiljna pretnja pred golom Beograđana desila se u 9. minutu. Zvezda je pretila preko Anđelkovića, ali njegov šut nije bio dovoljno precizan pa je lopta završila u rukama Đogatovića. Najveća uzbuđenja usledila u u poslednjim minutima prvog poluvremena. Prvo je u 37. minutu Zvezda povela golom Donalda, a samo nekoliko minuta kasnije Karišik postiže gol za Javor posle greške Zvezdine odbrane. Poslednji napad u prvom delu meča doneo je šampionu novu prednos, u strelce se upisao Sikimić na asistenciju Kange.

Do trećeg gola Zvezda dolazi u 58. minutu i tako potvrdila da će u Ivanici biti viđena kiša golova. Gol je pripisan Le Taleku. Izgledalo je kao da je sve rešeno i da že šampion bez većih problema sačuvati prednost. Dva minuta pred kraj isteka regularnog dela meča Eliomar je uneo uzbuđenje kada je pogodio za 3:2. Zvezda je napadala, a konačnih 4:2 postavio je mladi Ristić na asitenciju Sikimića.

Možda navijači obe ekipe nisu mogli biti zadovoljni fudbalskom predstavom ali ono što raduje sve ljubitelje fudbala je kiša golova, a zvezdaši mogu da se raduju liderskoj poziciji koju je Zvezda sačuvala.

onavolizvezdu1

Ivanjica. Stadion: „kraj Moravice“

Gledalaca: 2.000

Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)

Žuti kartoni: Tomanović, Terzić (Javor)

Strelci: 0:1 Donald 37.minut. 1:1 Karišik 45.minut. 1:2 Sikimić 1:2 45.minut. 1:3 Le Talek 58.minut. 2:3 Eliomar 88.minut. 2:4 Ristić 93.minut.

JAVOR: Đogatović, Karišik, Tomanović, Milović, Đokić, Eliomar, Stojaković, Terzić (71.Kolaković), Amanović (62.Sević), Spremo (56.Gafurov), Bjedov. Trener: Miloš Veselinović.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Cvetković, Rendulić, Luković, Anđelković, Donald, Le Talek, Kanga (76.Babunski), Muče (71.Ristić), Srnić, Sikimić. Trener: Miodrag Božović.