Gvardiola opet održao lekciju profesoru! (VIDEO)

Mančester siti ponovo je savladao Arsenal rezultatom 3:0, Pepova druga pobeda za sedam dana nad Vengerom ali ovoga puta u Premijer Ligi.

Prošle nedelje kaznena ekspedicija Mančester sitija osvojila je Carabag Kup pobedom takođe 3:0. Ekipa Pepa Gvardiole sigurnim koracima korača ka naslovu prvaka Engleske, a usput i deli lekcije ostalim rivalima. Večeras je sve bilo rešeno u prvom poluvremenu, u 15. minutu Bernard Silva je doveo građane u vođstvo odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Njegov prezimenjak David postigao je drugi pogodak u 28. minutu na asistenciju Aguera. Konačnih 3:0 postavio je Sane pet minuta kasnije na dodavanje Volkera. U drugom poluvremenu u 51. minutu imao je šansu Obamejang iz penala da smanji prednost, ali golman Sitija Ederson odbranio je penal.

Građani su već odavno stavili ruke na pehar namenjen pobedniku Premijer lige, danas su pobedom stigli do 75 poena, dok je ekipa Arsena Vengera ostala na 6. mestu sa 30 bodova manje od Mančester Sitija.