Istrošeni Lacio i Roma bez golova u derbiju Rima!

Fudbaleri Lacija i Rome odigrali su nerešeno 0:0 na Olimpiku u okviru 32. kola Serije A.

Bio je ovo 177. ,,derbi dela kapitale“. Dve umorne ekipe, ako u obzir uzmemo nastupe na evropskoj pozornici tokom nedelje. Roma je u utorak napravila senzaciju i plasirala se u polufinale Lige šampiona izbacivši Katalonce. S druge strane, Lacio je doživeo neočekivanu neprijatnost sa Salcburgom prokockavši 4:2 iz prvog meča. Sumirano, derbi je pretrpeo i platio ceh teškim mečevima koji su mu prethodili.

Utakmica bez golova, bez nekih većih šansi, ali kontradiktorno zanimljiva. Čvrst meč koji je često ispresecan grubim faulovima, dominantnija uloga Lacija. Domaćin je pokazao veću želju za igrom i pobedom, a Roma je pogodila po stativu i prečku koje su je ipak ostavile van pobede. ,,Nebesko-plavi“ su derbi završili sa igračem manje, pošto je Radu u 80. minutu dobio drugi žuti karton nakon što je povukao Undera. Ipak, nije se to mnogo odrazilo na igru i sticanje prednosti na terenu.

Najbolju šansu Roma je imala u 37. minutu kada je Najngolan pronašao Bruna Pereza. Brazilac dobija odličnu loptu, upućuje udarac koji završava na stativi. Roma nije pokazala ništa konkretnije, probudio se Džeko tek u poslednjim minutima meča kada je zapretio sa tri prilike za gol u roku od 90 sekundi, a tada pogodio i prečku u nadokadni vremena. Ceo meč odigrao je i kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.

Odličnu partiju u dresu ,,nebesko-plavih“ pružio je i naš Sergej Milinković Savić. Nekoliko puta se i te kako poigrao sa odbranom ,,vučice“, prebacivao igrače zadnje linije, odlično asistirao. U poslednjim sekundama meča beležimo njegov pokušaj sa gotovo 70 metara od gola, opasan i nimalo loš. Dušan Basta ostao je na klupi za rezervne igrače.

Lacio i Roma nakon 32. kola i večerašnjeg međusobnog duela imaju po 61 bod i nalaze se na trećem, odnosno četvrtom mestu na tabeli. Prvi je Juventus sa 84 boda ispred Napolija koji ima 78.

Predstoji zanimljiva borba za Ligu šampiona kada je u pitanju italijanska Serija A, pošto je u igri i milanski Inter sa 60 bodova i petim mestom na tabeli.