Lalatović sa tribina vodio Vošu do pobede

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Metalca rezultatom 1:0 (1:0), u 11. kolu Super lige Srbije.

Nenad LalatovicPrvo poluvreme pripalo je favoritu, ekipi Vojvodine koja je krenula silovito i već u 13. minutu povela golom kapitena Dejana Melega. Najlepša akcija “lala” viđena je kada je Paločević lob pasom idealno proigrao Malbašića, a ovaj je pogodio spoljni deo mreže. Sredinom prvog poluvremena Metalac je zapretio preko Valberta, ali je Kordić odbranio. Isti igrač je imao šansu i krajem prvog dela meča, ali mreža mladog Vošinog golmana ostala je mirna.

U drugom delu Metalac je imao veći posed lopte i delovao je konkretnije, ali nedostajala je dobra završnica. Obe strane su napadale, crveno-beli su pokušavali preko Malbašića, Trifunovića, Trujića međutim rezultat se nije menjao. Sve vreme kažnjeni strateg Vojvodine, Nenad Lalatović, bodrio je i vodio ekipu sa zapadne tribine stadiona „Karađorđe“ što je publika pozdravila apauzom. Do kraja Metalac je pokušavao da poravna rezultat, pogotovo posle crvenog kartona koji je dobio Jovančić zbog prekršaja nad Rovčannom.

FK Vojvodina

Ipak, minimalna ali važna pobeda Vojvodine, koja je uspela da se oporavi od poraza u Beogradu i vrati se na pobednički kolosek i tako nastavi borbu za prvo mesto.

Vojvodina: Kordić – Lakićević, Kovačević, Puškarić, Antić – Maksimović, Jovančić – Malbašić (od 93. Gavrić), Paločević (od 65. Trifunović), Meleg (od 75. Zličić) – Trujić.

Metalac: Belić – Nikodijević, Simović, Otašević, Bondarenko – Mijić, Ivanović, Mladenović (od 66. Rovčanin), Jovanović (od 75. Čumić) – Stojanović (od 66. Mitrović), Valberto.