Loš početak za Crvenu zvezdu

Posle godinu dana pauze u Evropskom takmičenju, Crveno-beli iz Ljutice Bogdana ponovo stupaju na Evropsku scenu. U prvom kolu kvalifikacija dobili su za protivnika Kazakhstanski Kairat. Već posle samog žreba, trener Crveno-belih, Miodrag Božović, izjavio je da neće biti nimalo lako, jer se radi o ozbiljnoj ekipi. Posle prve utakmice, koja je odigrana u Beogradu, gostojući tim je slavio sa 0:2 (0:1) golovima Gou-a u 45′ i’Kvantajeva u 64’. Slobodno možemo reći da je Kairat sa lakoćom savladao ekipu Crvene zvezde, koja je bila vidno neraspoložena za igru.

crvena-zvezda-kairat-beograd-foto-crvenazvezdafkcom-1435872038-693109

Već u 3’ štoper Crveno-belih, Savo Pavićević, grubim startom nad jednim Kazakhstanskim igračem, zadobio je direktan crveni karton i od tog trenutka domaćini nastavljaju igru sa igračem manje. Tokom prvog poluvremena domaćini su diktirali tempo i imali nekoliko dobrih prilika, koje nažalost nisu iskoristili. Kako to obično biva u fudbalu, kazna je brzo usledila, i Kiprani su na poluvremenu otišli sa golom razlike. U drugom poluvremenu, Crvenoj zvezdi je tempo vidno opao, ali takođe beležimo nekoliko sjajnih prilika za gol, međutim, ponovo neiskorišćenih. Kazahstanci i to koriste, i kući odlaze sa, sada već ubedljivom razlikom od 2:0. Najbolji na utakmici je definitivno bio golman Predrag Rajković, koji je potvrdio još jednom zbog čega je najbolji mladi golman na svetu. Ne možemo a da ne pomenemo i sjajnu igru Aleksandra Kataija, posebno u drugom delu utakmice.