Maroko bolji od Srbije! Bane ipak kapiten!

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Maroka 2:1 u Torinu.

Naša A selekcija u prijateljskom meču koji je odigran u Italiji, pružila je slabu partiju i izgubila od Maroka 2:1 (2:1). Selektor Srbije Mladen Krstajić izmenio je sastav u odnosu na poslednja nekoliko meča, a utakmicu sa klupe počeo je i bivši kapiten Branislav Ivanović. Maroko je poveo u 28. minutu iz penala, a strelac je bio Zieh, nakon što je Maksimović nepropisno startovao. Naša selekcija je u 37. minutu stigla do izjednačenja posle odlične akcije, Tadić je na asistenciju Ljajića savladao golmana Maroka. Naša selekcija se trgnula u tim trenutcima meča, ali je posle tri minuta opet savladan Dmitrović. Zieh je centrirao sa desne strane, a Pautib poslao loptu u mrežu, i tako se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu naši reprezentaivci su pokušavali da stignu bar do izjednačenja ali nisu uspeli, pa je ostao rezultat iz prvog poluvremena. Branislav Ivanović je ponovo bio kapiten, ali sada u poslednjih desetak minuta nakon što je izašao iz igre Kolarov. Dosta je briga za Krstajića i selekciju Srbije, jer je igra bila ispod svakog očekivanja. Narednu prijteljsku utakmicu i popravni naša selekcija igra sa Nigerijm za četiri dana.