Neverovatan preokret za Crvenu zvezdu

Crvena zvezda je pobedila OFK Beograd u prvom kolu Jelen Super Lige, posle velikog preokreta rezultata. Kladioničarski rečeno Zvezda je do pobede došla iz keca u dvojku. Naime tokom cele utakmice Crvena zvezda je imala veći posed lopte i ubedljivo je bila bolja, ali u 17. minutu odličnom intervencijom i još boljim golom Andrića, OFK Beograd je poveo golom prednosti. Crvena zvezda je imala mnogo prilika i pre ovog primljenog gola, ali nijednu nije iskoristila. U dvominutom produžetku, mladi Dražić uspeva da poveća prednost OFK-e na 2:0. Pomoćni sudija nije signalizirao ofsajt, iako se cinilo da je Dražić bio u ofsajdu. Zbog toga je klupa Crveno-belih burno protestovala i trener Božović dobija crveni karton.

CKSgVI9WEAA57Df

Početak drugog poluvremena je malo kasnio, jer trener Božović nije želeo da napusti klupu, zbog odluke glavnog arbitra na meču, Srđana Jovanovića, navijači Crvene zvezde protestuju bakljadom, pa je dim smanjio vidljivost na terenu, ali je utakmica brzo nastavljena. Međutim, već u 48. minutu Mamadu Mbođ smanjuje razliku i rezultat je 2:1. Samo 4 minuta kasnije mladi centafor Crveno-belih poravnjava rezultat i vraća svoj tim u igru. Crvena zvezda je vidno opasnija u drugom poluvremenu, što dovodi igrače OFK Beograda do nesmotrenih grešaka. U 54. minutu Bogdan Planić pravi faul u 6 metara i posle odlično izvedenog jedanaesterca, Vukan Savićević dovodi svoj tim do prednosti. Planiću je ovo drugi žuti karton i od ovog trenutka, OFK-a ima igrača manje na terenu. Crveno-beli se nisu zadovoljili ovim rezultatom, a ni Savićević koji posle 3 minuta ponovo trese mrežu OFK Beograda.

Zabeležen je i detalj kada je Jošua Parker ušao u igru, a sa zapadne tribine, na kojoj se nalaze navijači Crvene zvezde, čuli su se zvižduci. Parker je utišao tribinu pogotkom u 78. minutu, a strelac je bio i u 90. minutu kada je i postavljen konačan rezultat od 2:6.

Na ovoj utakmici beležimo i dve povrede, u oba tima po jednu. U timu OFK Beograda povređen je golman Stefan Čupić, a u timu Crvene zvezde, Portugalac, Hugo Vieira. O kakvim se povredama radi i da li će čelnici timova moći da računaju na njih u narednom kolu još uvek nije poznato.

fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv OFK Beograda na stadionu Oblica, Beograd, 19.07.2015. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, OFK Beograd