Ovo je Crvena zvezda!

S obzirom da niste dobili izveštaj o pretposlednjem kolu JSL utakmice između Voždovca i Crvene zvezde, ovo će ujedno biti komentarisanje te utakmice i utakmice koja je odigrana juče, Crvena zvezda – Čukarički. I jedno malo iznenađenje.

Voždovac – Crvena zvezda: Crvena zvezda je pobedila na Vračaru rezultatom 2:3 i to – „iz keca u dvojku“. Ponovo se na Vračaru videlo puno golova, ponovo Zvezda dominira u drugom poluvremenu, ali ovog puta novinarima ništa sumnjivo?! Ali ostavimo se mi toga i hajmo da se okrenemo fudbalu, šta se to sve dešavalo na terenu prošle nedelje.

Ekipa Voždovca je u prvom poluvremenu postigla dva gola, oba „uz pomoć“ užasnih greški pojedinih igrača u Crvenim dresovima. Prvi gol je postigao Alen Mašović i to u 5’, posle greške Zvezdine dvojke, Petković Marka. Da Voždovac neće tako lako doći do 3 boda, do znanja stavlja Aleksandar Katai u 24’, koji pogađa za izjednačenje. Mada, slavlje Crveno-belih nije dugo trajalo. Posle slobodnog udarca, lopta stiže do Predraga Sikimića, koji je ostao potpuno sam, pošto je Mamadu Mbođ zakasnio da „ispratI“ ovog fudbalera koji to koristi i ovu akciju kruniše golom, samo 4 minuta pre završetka prvog poluvremena.

Drugo poluvreme, kako smo već i navikli ove sezone na Vračaru, u potpunosti Zvezdino. U 61’, posle sjajnog slobodnjaka Luisa Ibanjeza, Ugo Vijeira postiže gol glavom. Samo 3 minuta kasnije, ponovo blista najmlađi Zvezdin prvotimac, Luka Jović, stavlja tačku na ovaj meč, pošto je pomalo sebično došao do gola. U 74’ Voždovac ostaje sa igračem manje, pošto je Šaši Ivkoviću, sasvim opravdano, pokazan drugi žuti karton, a ono što je mučilo Crveno-bele, je i to da je sudija Majo Vujović 6 puta opraštao žestoke startove kapitenu Belih, Pavloviću, koji je već u početku meča dobio prvi žuti kartom. Međutim, posle svega, rezultat je bitan, a i nova 3 boda.

Crvena zvezda – Čukarički: Da ne bude da Zvezda može samo iz keca u dvojku, ovog puta je iz dvojke u keca! Crvena zvezda je savladala, kako su mnogi mislili bolji tim, Čukarički, rezultatom 3:1. Za to su definitivno zaslužna dva, kako se pretpostavlja, izvsna pojačanja Zvezde u ovom prelaznom roku, a to su Luiz Ibanjez (stralac 2 od 3 gola na ovom meču) i mladi Srđan Plavšić, koji je samo dan pre toga potpisao za ovaj tim, a juče debitovao i to bez imalo treme pokazao zbog čega ga je Zvezda toliko želela.

Utakmica je tekla, pa može se reći, mirno, dok se u 19’ nije zatresla mreža tima iz Ljutice Bogdana, strelac Dragoljub Srnić. Kakav gol je postigao Srnić, na trenutak je utišao i navijače sa Severne tribine. Međutim, kako smo već navikli, kada Zvezda gubi, „Delije“ se aktiviraju još jače i budu taj vetar u leđa našim igračima, kako oni i sami navode.

srdjan-plavsic

Tako je i započelo drugo poluvreme. „Vetar sa Severa“ i sjajna parola koja je podsetila sve prisutne, ali i gledaoce preko malih ekrana o tome koliki je klub koji oni bodre. Time su verovatno još više podigli svest igračima, pa je tako i Zvezda igrala kao prava Zvezda. Toliko stvorenih prilika za gol nismo skoro viđali na utakmicama Crveno-belih, bar ne od strane Crvene zvezde. U 57’ Luiz Ibanjez iz slobodnog udarca postiže pogodak za izjednačenje. U 60’ sjajna prečka Kataija, svi u timu sa Banovog brda su odahnuli što ovo nije ušlo u gol. U 66’ Katai opet ne koristi čist zicer, pogađa spoljašnji deo mreže. Ekipa koja je sada znatno nervoznija je ekipa u tamnim dresovima, što pokazuje i činjenica da je Ranđelović napravio prekršaj u 16 metara, i bez sumnje, glavni arbitar na meču pokazuje na belu tačku. 84’ Luiz Ibanjez sa bele tačke, dovodi Crveno-bele do prednosti. Da nije sve gotovo, pokušali su da dokažu igrači Čukaričkog, ali promašuju izvarednu priliku za izjednačenje (na Zvezdinu sreću). I konačno, tačku na ovaj meč stavlja Aleksandar Katai, koji konačno, posle par dobrih prilika ovu kruniše golom. Sve je gotovo, Zvezdi nova 3 boda, i to zaslućenih 3 boda. Igrači su pozdravljeni pesmom sa Severa „Sve je pijano, sve je gotovo, naša Zvezda prva ponovo“, a da li će zaista tako biti na kraju sezone i da li ovo pokazuje samo početak jedne jake Zvezde, ostaje da vidimo.

sp-donald_620x0

Srđan Plavšić – želela ga je Zvezda, a želeo je i on nju! Mlado pojačanje, koje nam je stiglo iz Subotice, ne krije da je vatreni navijač Crvene zvezde, kao ni svoju sreću što se konačno našao među igračima ovog tima, kako je i sam rekao „Konačno sam potpisao za Zvezdu“. Naime, ovaj momak je obećao da će dati sve od sebe, a već posle prvog meča u Crveno-belom dresu dobio je dosta pohvala, sasvim zaslužno.

Ja, jedna od vaših dragih autorki Kafanskog selektora, čestitala sam Plavšiću na odabiru kluba, sjajnim majstorijama koje je pokazao juče, i poželela mu da samo tako nastavi, na čemu je njegov odgovor bio „Hvala ti do neba!“ što samo pokazuje koliko mladom Plavšiću znači takva podrška.

Danas je i Mičel Donald zvanično postao novi član Crvene zvezde! Dobrodošao.