Partizan nastavio niz pobeda

Fudbaleri Partizana pobedili su Bačku na gostovanju sa 2:1 u 29. kolu Superlige Srbije.

Nakon dve nedelje pauze zbog reprezentativnih obaveza, vratio se fudbal i na terene Superlige. Partizan je u Bačku Palanku došao sa željom da nastavi tamo gde je stao pre prinudnog odmora. Ekipa Bačke je predvođena Lukom Lukovićem bila vrlo konkurentna i ofanzivna.

Prvo poluvreme lepog intenziteta, sa nekoliko šansi i jednim pogotkom. Nakon desetak minuta došlo je do prekida kada su navijači Partizana bakljama gađali klupu Bačke, te smo gledali i osam minuta nadoknade.

Crno-beli su veoma brzo došli do vođstva. Već u 4. minutu videli smo prvi opasniji napad Partizana i ispostaviće se prvi gol. Pas Danila Pantića do Ognjena Ožegovića, koji stiže do lopte pre golmana Jevrića, a odmah i rušenje u kaznenom prostoru. Faul za najstrožu kaznu, penal za Partizan. Siguran je sa jedanaest metara bio upravo Ožegović.

Nemanja Jevrić se nakon toga i povredio, te je gol Bačke čuvao Rastko Šuljagić.

,,Nemam trenutno nijednu informaciju o povredi Jevrića. Pratio sam tok utakmice i sve što se dešava, nisam dobio nijednu informaciju. Ne zvuči dobro“, rekao je trener Bačke Milošević o povredi svog golmana.

Ubrzo smo videli još jedan gol. Armin Đerlek je pogodio mrežu u 9. minutu, ali pogodak nije priznat zbog ofsajd pozicije.

U 41. minutu pokušao je Zdjelar sa svojim karakterističnim udarcem iz daljine, ali nije bio dovoljno precizan.

Najbolju šansu domaći su imali u 46. minutu kada je snažan udarac iz daljine uputio Luka Luković, Stojković sjajan udarac odbranio i ostalo je 0:1.

,,Imali smo dosta prilika za gol, nismo ih iskoristili i na kraju nam se iskomplikovala utakmica. Mislim da smo u svakom momentu dominirali, imali posed i dosta zrelih šansi. Trebalo je da budemo malo mirniji u završnici, nismo bili. Zadovoljan sam jer smo na teškom terenu osvojili tri važna boda i igrali dobar fudbal“, rekao je Đukić.

I u drugom delu utakmice nastavilo se sličnim intenzitetom.

Bačka je odigrala nekoliko opasnijih minuta negde oko 55. minuta igre. Napadali su domaći, odlične dve šanse zaredom beleži Radinović, ali oba puta svoj gol spasava Stojković – 61. minut.

U 70. minutu nakon izvedenog kornera lopta se ponovo odbila do igrača Partizana, dolazi do Ožegovića, koji jednim snažnim udarcem pogađa prečku.

Igrao se 76. minut kada su igrači Bačke tražili penal. Marković je raščišćavajući iz svog kaznenog prosotra pogodio u ruku Jevtovića. Sudija Piper je samo odmahnuo rukom.

Ubrzo nakon toga, Tavamba u 78. minutu još više približava Partizan četvrtoj uzastopnoj pobedi.

Marković je tačno sa centra igrališta uputio loptu po levoj strani, odbrambeni igrač Bačke Šarac je loše reagovao, bek Miletić mu oduzima loptu, šalje do Tavambe i gol za 0:2.

Akcije dvojice Luka iz Bačke donosi gol za domaćina i 1:2. Luka Luković ubacuje loptu pred gol Partizana, potpuno sam i zaboravljen je ostao Luka Mićić i lako postigao gol – 85. minut.

Zvezdan Milošević rekao je da je njegova ekipa sama kriva za dva primljena pogotka:,,Partizan je na kraju krajeva zasluženo pobedio. Koliko god moji igrači pružili dobru partiju, mislim da smo maltene sami sebi dali dva gola, odnosno, pomogli smo Partizanu da da dva gola. Odigrali smo dosta dobro, ali oni su bili koliko-toliko bolji.“

Poslednjih desetak minuta proteklo je mirno. Na kraju konačnih 1:2.

U sledećem kolu Partizan će ugostiti Borac u četvrtak, a Bačka ide u Ivanjicu, takođe u četvrtak.

Ekipa Miroslava Đukića pred podelu bodova i poslednje kolo regularnog dela sezone ostaje na drugom mestu sa 64 boda. Bačka je 12. mestu sa 30. Prva je i dalje Crvena zvezda sa 73 boda, koja će svoju utakmicu odigrati sutra u Lučanima.