Petarda Zvezde u Lučanima, Pešić ponovo pogadja! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima 5:2 (2:1), u okviru 29. kola Super Lige Srbije.

Crvena Zvezda je boljom i kvalitetnijom igrom savladala Mladost iz Lučana, a utakmica je bila zanimljiva sa dosta golova. Gosti iz Beograda su već u 20. sekundi stvorili prvu šansu, posle kontre Pešića i Srnića, Rodić je šutirao ali je golman Mladosti dobro reagovao. Zvezda je povela u 18. minutu, Srnić je bio strelac na asistenciju Pešića. Mladost iz Lučana je prvu ozbiljniju šansu pretvorila u pogodak, posle dobre akcije u 35. minutu, Pavlović je poravnao na 1:1. Minut pre odlaska na odmor, Srnić je izveo korner, a štoper Zvezde Srđan Babić se najbolje snašao i glavom poslao loptu u mrežu, pa se rezultatom 2:1 otišlo na odmor. Crvena Zvezda je posle deset minuta igre u drugom poluvremenu povećala na 3:1 posle kaznenog udarca. Aleksandar Pešić je oboren u kaznenom prostoru, a upravo je on i izveo najstrožu kaznu. Domaćin se nije predavao pa je u 73. minutu smanjio na 3:2, a strelac je opet bio Pavlović. Kada se mislio da će utakmica otići u neizvesnu završnicu Luka Ilic je povećao na 4:1, a konačnih 5:2 postavio je Pešić na dodavanje Nenada Milijaša. Aleksandar Pešić je sa ova dva pogodtka izbio na prvo mesto liste strelaca Superlige Srbije, sa dva gola više od drugoplasiranog Milana Pavkova koji ima 19 pogodaka.

Zvezda je ovom pobedom ostala na 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, a do kraja regularnog dela prvenstva ostalo je još jedno kolo. Crveno-beli u 30. kolu dočekuju Zemun, a Mladost gostuje ekipi Mačve, utakmice su na programu u četvrtak 5. aprila.