Bez pristrasnosti i obaveze da hvalim voljeni klub, a pljujem sve ostale, ovog puta ću ja da prokomentarišem proteklu nedelju. Nema smisla da sve prepuštamo muškarcima koji ionako nisu baš najsposobniji za ovo, čim se stvar prepušta ženi, i koji idu glavom kroz zid. Iako sam žena, i ja čekam titulu 😉 koliko god zasmetalo kolegama.

Donji Srem – Crvena Zvezda 0:1

Partizan – Sloboda Point 1:0

Čukarički – Javor Matis 2:1

Radinički – OFK Beograd 2:1

Jedini nerešeni meč ove nedelje odigrao se u Subotici. Lepović je iz jedanaesterca poveo goste, ali samo šest minuta kasnije, izjednačio je Milić.

Darko-Spalević-postigao-gol-u-Jagodini

Nakon ubedljivog vođstva Kragujevčana od dva gola, po jednom Beljić, Spalević, rezultat se golom Simića smanjio na 2:1 što Radu i nije mnogo koristilo. Na kraju na Čika Dači poraz Građevinara koji je Aleksandra Jankovića koštao posla.

Tri boda je ove nedelje osvojio i Voždovac. Posle prvog gola Gavrića, Kruševljani su ostali tu gde jesu, nisu postigli ni jedan pogodak ali zato su primili tri! Iskusno, i pre svega prelepe golove za Voždovac su postigli Babović, Sekulić i Pavićević.  Mi žene smo protiv svađe i povlačenja kragni, pa se tako ja neću ni osvrtati na tužne scene posle ove utakmice.

Što se tiče Radničkog iz Niša i OFK Beograda, tu se utakmica odigrala u prvom poluvremenu. Nišlije, Bulatović i Stojanović su rekli šta su imali, Čavrić iz OFK Beograda je pokušao da razgovara, ali rezutat je ostao netaknut do kraja meča. Real sa Nišave konačno beleži pobedu ovog proleća! Promena trener u Nišu je urodila plodom.

Nenad Mirosavljević

Čukarički je odigrao kladioničarski,  iz 1 u 1! Poveli su u prvom poluvremenu golom iskusnog Mirosavljevića koji je  kasnije i asistirao Dimiću za pogodak i novu pobedu. Ivanjičane obradovao samo  Đorđe Ivelja. Nekadašnji fudbaler OFK Beograda i Olimpije iz Ljubljane bio je precizan u 60. minutu susreta. Njegov gol je ipak bio dovoljan da ublaži novi poraz Javora iz Ivanjice.

Nemanja Arsenijević je rešio utakmicu u Novom Pazaru. Takođe bivši fudbaler Romantičara sa Karaburme bio je precizan čak dva puta ovog vikenda. Njegova dva gola bila su dovoljna za ubedljivu pobedu nad Vojvodinom. Jednom sa bele tačke, a jednom iz igre za konačnih 2:0 u Novom Pazaru.

Što se tiče Partizana, taj meč i klub ostali su u senci kapitena Saše Ilića i njegovog gola. Na prvi pogled gol je jako bitan zbog tri boda ali, ovim golom, Ilić po broju postignutih golova, izjednačio je sa Stjepanom Bobekom. Dakle u Humskoj, golom Saše Ilića, Partizan je savlado Slobodu. Treba napomenuti i odlične odbrane još jednog iskusnog fudbalera, golmana Slobode, Rankovića. Poput vina, što stariji to bolji, na ovoj utakmici odličan, ali ipak nedovoljan da zaustavi Partizan.

Filip Kasalica

Crvena Zvezda je gostovala Donjem Sremu, kojeg je na stadionu Karađorđe u Novom Sadu i pobedila. Strelac je bio internacionalac iz Slovenije, Nec Pećnik, u 23. minutu, a  rezultat poput onog iz Humske, nimalo  impresivan (0:1)

Kratko, ali nadam se jasno, bitni su rezultati ako se ne varam, jer neće se pamtiti ko je ušao u finale Lige šampiona, već ko je osvojio Ligu šampiona. Razumemo se.