Porazom od šampiona Voša izgubila lidersku poziciju

Derbi Super lige Srbije odgran je u Beogradu,na stadionu „Rajko Mitić“. Aktuelni šampion Crvena zvezda dočekala je Vojvodinu koja je do ovog susreta bila prva na tabeli. Ipak, bodovi su ostali u Beogradu i ovom pobedom beogradski crveno-beli vratili su se na lidersku poziciju, dok je Voša pala na drugo mesto.

CRVENA ZVEZDA vs VOJVODINA Beograd, 25.09.2016. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Crvena zvezda, Vojvodina, XYZ

Novosađani su sa najvećim ambicijama otputovali na megdan ranjenoj Zvezdi i ono što raduje sve ljubitelje fudbala je činjenica da su se igrači obe ekipe potrudili da prirede pravi fudbalski spektakl sa mnogo golova, prilika i borbe. Domaći su krenuli silovito i sjajan udarac Ruiza doneo je Zvezdi vođstvo. Ređale su šanse i promašaji na obe strane, a pred sam kraj prvog dela meča Vojvodina je izjednačila golom Malbašića.

Drugo poluvreme je počelo dinamično, Meleg je imao šansu u 55. minutu ali je Manojlović bio siguran. Tri minuta kasnije Crvena zvezda dolazi do vođstva sjajnim golom Donalda. Samo pet minuta posle drugog gola, Beograđani su ponovo matirali Kordića. Ovoga puta precizan je bio Plavšić koji je sjajno ispratio igru i loptu poslao u mrežu posle pokušaja Ruiza i Donalda. Ovaj pogodak bio je vetar u leđa fudbalerima Zvezde, dok su Vošini igrači pali i šanse na strani Beograđana samo su se ređale. U 90. minutu u strelce se upisao i Srnić. Na kraju 4:1 za šampiona Srbije. Ovo je bio prvi poraz Vojvodine od starta prvenstva.

Nepovoljan rezultat za igrače Vojvodine, ali sjajna fudbalska predstava na najvećem srpskom stadionu.

Stadion: „Rajko Mitić“

Gledalaca: 14000

Sudija: Dejan Santrač

Crvena zvezda: Manojlović – Petković, Luković, Le Talek, Ristić – Donald, Poletanović – Plavšić, Kanga (Orlandić), Ruiz (Srnić) – Vijeira (Sikimić).

Vojvodina: Kordić – Lakićević, Planić, Kovačević, Antić – Maksimović (Zličić), Jovančić – Malbašić, Paločević (Knežević), Meleg – Trujić (Trifunović).