Prvi poraz Mančester sitija!

Kakav meč, posle trilera na Enfildu, Liverpul naneo prvi poraz Sitiju posle 30 utakmica!

Fudbaleri Liverpula savladali su Mančester siti sa 4 : 3 (1:1) u velikom derbiju 23. kola Premijer lige. Strelci za „redse“ bili su Okslejd-Čemberlen, Firmino, Mane i Salah, dok su za do sada neporažene „građane“ pogađali Sane, Bernardo Silva i Gundogan.

Već u 9. minutu, Firmino se u skoku izborio za loptu na nekih 35 metara od gola Sitija, proigrao Okslejd–Čemberlena, a ovaj posle dobrog prodora preciznim udarcem sa 20 metara matirao Karijusa.

Na izjednačenje se čekalo do finiša prvog poluvremena, kada su „građani“ praktično i prvi put ušli u protivnički šesnaesterac. Kajl Voker je dugom loptom pronašao Sanea na levom krilu, Džo Gomez neshvatljivo odleteo u prazno, a fantastični Nemac se „stuštio“ ka golu protivnika i pogodio bliži ugao Karijusa za 1 : 1.

Naravno ova situacija još jednom je potvrdila sve boljke Liverpulovog tima. Karijus je mogao mnogo bolje da reaguje, baš kao i Gomez, ali na njihovu sreću, sve njihove greške ispravili su napadači domaćeg tima.

Prvo je Firmino u 59. minutu rutinski prebacio loptu preko Edersona za 2 : 1.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je već stajalo 3 : 1. Salah je ukrao loptu, proigrao Manea, a ovaj sa same ivice šesnaesterca pogodio pod samu prečku Sitijevog gola.

U 68. minutu Salah je činilo se, rešio sve dileme oko pobednika. Ederson je očajno ispucao loptu, a Egipćanin ga sa 40 metara lagano lobovao za neverovatnih 4 : 1.

I kada su već svi pomislili da je sve gotovo, Gvardiola je ubacio Portugalca Bernarda Silvu umesto „nevidljivog“ Sterlinga, što mu je bivši fudbaler Monaka vratio golom 10 minuta pre kraja meča za 4 : 2.

Usledila je drama u finišu. Aguero je pronašao Gundogana na petercu, a reprezentativac Nemačke savladao Karijusa za 4 : 3. Ipak domaći su do kraja uspeli nekako da se odbrane i sačuvaju pobedu, a time nanesu „građanima“ prvi poraz u sezoni.