Seltik dobio odličan „Old Firm“!

Današnji „Old Firm“ derbi na Ajbroksu između Rendžersa i Seltika u potpunosti je opravdao očekivanja svih ljubitelja fudbala!

Silovito su krenuli „Policajci“ i već u 3.minutu na semaforu je bilo 1:0, strelac Vindas. Odgovor Kelta bio je ekspresan, Australijanac Tom Rogić za 1:1, igrao se 11.minut! Nakon 15.minuta Ajbroks je ponovo eksplodirao, Kandeias donosi prednost Rendžersu, 2:1! Sve je bilo spremno za odlazak u svlačionice, ali Musa Dembele nije mislio tako, 2:2!

Vindas započeo goleadu

Nismo dugo čekali na uzbuđenja u nastavku utakmice. 57.minut direktan crveni karton za Jožu Simunovića, Seltik je sa igračem manje! Potez utakmice Brendan Rodžers pravi u u 67. minutu kada umesto Muse Dembelea u igru ulazi Odson Eduardo kome je trebalo samo dva minuta da postigne gol, dovede Seltik u prvo vođstvo na utakmici i ostavi u neverici domaće navijače.

Želeli su domaći bod i imali su priliku da ga osvoje. U sudijskoj nadoknadi Alfredo Morelos bio je najbrži na odbitku, ali je lopta posle njegovog udarca udarila u stativu!

Seltik je ovom pobedom povećao prednost u odnosu na najvećeg rivala na velikih 9 bodova i verovatno odlučio trku za titulu prvaka!