Španija deklasirala Argentinu!

Utakmica koja je izazvala možda i najveću pažnju medija od svih prijateljskih koje su odigrane danas bila je svakako utakmica na stadionu Atletiko Madrida, ŠpanijaArgentina.

Međutim od derbija nismo videli ništa. Odnosno mogli smo videti samo potpunu nadmoć crvene furije i potpunu nemoć gaučosa. Već u 12. minutu Dijego Kosta doneo je prednost domaćima, a petnaest minuta kasnije na semaforu je već bilo 2:0, strelac Isko! Nadu gostima vraća Otamendi u 39.minutu

U drugom delu igre ista priča, dominacija Španije. Za samo tri minuta u 52. odnosno 55. minutu Isko,drugim golom, i Alkantara donose Španiji prednost od 4:1. Nije se silovit domaćin tu zaustavio. Ponovo u kratkom intervalu od samo dva minuta Španija postiže dva gola. Prvo u 73.minutu Aspas trese mrežu, a samo minut kasnije svojim het trikom Isko stavlja tačku na sjajnu predstavu crvene furije i konačnih 6:1!

Nema sumnje da će ovaj debakl na Pirinejima pojačati pritisak na selektora Argentine Horhea Sampaolija koji je najavio da baš kao u ovom pripremnom ciklusu ni na Mundijalu neće računati na Paola Dibalu i Maura Ikardija!