Stara dama lider Super lige!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu čačanskog Borca rezultatom 2:1 i tako zauzeli lidersku poziciju na tabeli Super lige.
Rukovodstvo Novosađana odlučilo je da počasti posetioce pa je ulaz na utakmicu bio besplatan. Ipak, stadion nije bio pun, a oko 6000 gledalaca moglo je da uživa u pobedi domaće ekipe i zajedno sa svojim igračima na kraju proslavi  uspeh.

Novosadski crveno-beli iskoristilu su pobedu Partizana u susretu sa večitim rivalom i trenutno vladaju tabelom Super lige Srbije. Lale nisu pokazale sjajnu i lepršavu igru, ali rezultat je bio na njihovoj strani.
Vojvodina je dobro startovala i već u 13. minutu povela golom Dušana Jovančića. Asistirao je sjajni Malbašić. Prvo poluvreme bilo je u znaku motivisanog domaćina koji je pretio preko Puškarića, Malbašića i Melega. Ipak na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.
Drugo poluvreme Vojvodina je krenula silovito, a gosti su poklonili gol za dupliranje vođstva. Bespotreban faul, slobodan udarac za Vojvodinu i sjajan centaršut Melega, a loptu  je u mrežu poslao Vladimir Kovačević.
Osam minuta kasnije  Borac dolazi do pogotka preko Lazara Jovanovića posle greške golmana Kordića. Međutim, Čačani nisu mogli mnogo više dok je Voša do kraja ozbiljnije pretila preko Trifunovića, Zličića i Melega. Posle sudijskog zvižduka na semaforu ostaje 2:1 za Lale koji su ovom pobedom došli do 23  boda i prvog mesta na tabeli.
Posle utakmice lepe slike na stadionu „Karađorđe“. Uz pesmu i aplauze navijača, igrači Vojvodine proslavili su sjajan uspeh i obećali borbu za duplu krunu. Bežanija je prva prepreka na putu ka peharu Kupa Srbije, a već sledeći vikend na stadionu „Rajko Mitić“ Vojvodina gostuje ranjenoj Crvenoj zvezdi u oviru 10. kola SLS.

NOVI SAD: Stadion Karađorđe, gledalaca: oko 6.000, sudija: Jovanović, pomoćnici: Stojković i Mihajlović. Žuti kartoni: Zličić (Vojvodina).

VOJVODINA: Kordić, Lakićević, Kovačević, Puškarić, Antić, Maksimović, Paločević, Meleg (Gavrić 90+2.), Jovančić, Malbašić, Trujić (Zličić 71‘).

BORAC: Aleksić, Tanasin, Drašković (Kočović 75‘), Krstić, Obradović, Bogdanović, Delić, Balde (Jovanović 53‘), Tijago, Mihajlović, Marčić.