TOTALNA LUDNICA: Spektakl u Sarajevu pripao Belgiji!

Kakva ludnica na stadionu Asim Ferhatović – Hase u Sarajevu!

Bosna i Hercegovina odigrala je svoj 200.meč u istoriji, svakako jedan od bitnijih, i izgubila. Iako bez rezultatskog imperativa, Belgija je stigla u najjačem sastavu i pobedila!

Pravi šok za navijače naših komšija desio se u 4.minutu kada su gosti poveli golom Muniea. Bosna je napadala i nagrada je stigla u 30.minutu kada je izjednačenje doneo Medunjanin. Erupcija oduševljenja nastala je u 39.minutu kada Viska na asistenciju Asmira Begovića donosi vođstvo domaćinu!

Ono što su Bosanci uradili krajem prvog Belgija je uzvratila sredinom drugog poluvremena i sa dva gola prvo Bačuaija u 60. a onda i Vertongena u 69.minutu vratila izgubljenu prednost!

Ni tada se hrabri Bosanci nisu predali. U 82.minutu posle kornera Dario Dumić biva najviši i glavom sprovodi loptu u mrežu za 3:3!

Međutim, samo dva minuta kasnije Belgija pokazuje zašto je jedna od najboljih reprezentacija na svetu. Još su se navijači domaćih radovali, kada je Munie uposlio Karasca u srcu šesnasterca, a ovaj postigao četvrti gol za svoj tim, doneo veliku radost Belgijancima, tugu u Sarajevu, ali takođe veliku radost Grcima koji eventualnom pobedom na Kipru idu na drugo mesto!

Definitivno utakmica koha će se dugo pamtiti i prepričavati…