Voša silna i u Kupu

U šesnaestini finala Kupa Srbije fudbaleri Vojvodine ubeljivo su savladali ekipu Bežanije. Na stadionu „Karađorđe“ lideri tabele Super lige postigli su četiri gola, a već na poluvremenu imali su prednost od 2:0. U listu strelaca upisali su se Jovančić u šestom, Trujić u osmom, Planić u 62. i Zličić u 73. minutu.

vosa

Na meču su pravdu delile dve dame, glavni arbitar Ana Minić i četvrti sudija Jelena Banjeglav, kojima je ovo bio prvi put u njihovim sudijskim karijerama da sude jednom superligaškom klubu. Generalni sekretar FK Vojvodina Božidar Beronja u ime kluba je uručio cveće Ani i Jeleni na početku utakmice.

Ponesena uspesima u Super ligi i činjenicom da trenutno vlada tabelom, Vojvodina je krenula silovito i do prvog gola došla je već u šestom minutu posle kombinacije Trujića i Burekovića, kome je ovo bio debi u dresu „Lala“, precizan je bio Jovančić. Samo dva minuta kasnije Trujić je duplirao prednost. Prvo poluvreme je bilo u znaku crveno-belih koji su na odmor otišli sa rezultatom 2:0.

u drugom delu igre Voša je nastavila da napada, pa je već u 62. minutu posle kornera koji je izveo Knežević,  Planić je bio najviši u skoku i tako postigao svoj prvi gol u dresu Novosađana. Atraktivnim udarcem Zličić je u 73. minutu stavio tačku na meč.

Novosađani trenutno igraju sjajan fudbal i rezultati ne izostaju. Posle pobede nad Borcem i ubedljivog slavlja na startu borbe za Kup, nema razloga da u Beograd ne odu sa najvećim ambicijama.